Осінь це ідеальний час для грипу та застуди. Рівень захворюваності підвищується відразу після настання перших холодів.

Ці захворювання самі по собі різні, проте за причиною виникнення однакові. В організм потрапляє вірус, який поступово поширюється в клітинах людини. Лікування грипу, застуди і вірусу може сильно відрізнятися, саме тому потрібно вчасно розпізнати, що за хвороба вас атакувала.

1. Одна з перших і основних відмінностей ці хвороби викликають різні віруси, яких існує більше двохсот видів.

Неправильне лікування грипу небезпечно серйозними ускладненнями. Існують легкі ускладнення: бронхіти, отити, пневмонія, ураження сечових шляхів і важчі: неврити, енцефаліт, серозні менінгіти.

2. Нежить та закладеність носа при застуді з'являється в перші години захворювання. Коли у людини вірусне захворювання нежить виникає в перші дні, при грипі може проявитися тільки в вигляді ускладнень і не раніше, ніж через дві доби від початку хвороби.

3. Основні симптоми грипу почервоніння очей, слабкість, прояв лихоманки. Під час ускладнень можлива блювота, прискорене серцебиття, нестача повітря. У деяких людей можливо навіть підвищення артеріального тиску. При застуді очі не червоніють і не сльозяться, а якщо таке і трапляється, то це говорить про бактеріальної інфекції.

4. Наступне важлива відмінність це різний перебіг хвороб. Грип починається раптово, перші ознаки це скачкек температури. З'являється виражена інтоксикація організму: озноб, адинамія, головний біль і в м'язах, ломота у всьому тілі, сухий кашель з болями. При будь-якій іншій вірусної інфекції (ГРІ, аденовірусної інфекції або просто вірусної інфекції) переважають такі симптоми як нежить, біль у горлі, бронхіт. І тільки потім з'являється температура.

 Для профілактики вірусних інфекцій фахівці радять менше перебувати в місцях скупчення людей. Якщо цього не уникнути, намагайтеся використовувати спеціальні захисні маски.

5. При грипі та застуді лікарі рекомендують пити багато рідини, це допомагає впоратися з втратою рідини, спровокованої потовиділенням при високій температурі. Жарознижуючі препарати діють не тільки на температуру, але надають протизапальний і знеболюючий ефект.

Ми рекомендуємо не лікуватися антибіотиками і противірусними препаратами без призначення лікаря. Пам'ятайте, що антибіотики вбивають тільки бактерії і неефективні щодо вірусних інфекцій. Іноді лікар призначає антибіотики і при грипі, але тільки в тому випадку, якщо виникли ускладнення. 

Будьте здорові!